sveta birma 2017

Sveta birma 2017

Rečica ob Savinji
sobota, 27. maj 2017 ob 10h

27. maja 2017 bo na Rečici k zakramentu sv. birme pristopilo 18 birmancev in birmank naše župnije. Na ta dogodek smo se pripravljali v vzdušju sproščenega veroučnega leta, v katerem smo na nekoliko drugačen način spoznavali lepoto naše vere, življenje naše župnije in po svojih močeh pomagali pri nekaterih projektih letošnjega veroučnega leta.

Pred nami so pomembni dogodki bližnje priprave na sv. birmo:
– birmanska devetdnevnica
– sveta spoved pred birmo
– zunanja priprava (čiščenje in krašenje)
– srečanje z birmovalcem (‘skušnja’)

V sredo, 3. maja 2017, ob 17h bomo imeli sestanek s starši, da se dogovorimo še nekatere praktične stvari.

Lepo vabljeni, da se aktivno vključite v birmansko pripravo, da bo skupaj z vašimi birmanci birma praznik celotne družine. K birmanski devetdnevnici lepo vabljeni tudi botri.

POZOR!

Da bodo birmanci lahko pristopili k sveti birmi, potrebujejo birmanski listek. Za izdajo birmanskega listka je treba do začetka devetdnevnice oddati izpolnjen obrazec s podatki.

Če obrazca nimate, ga lahko snamete s spleta.

Pet letošnjih birmancev ni bilo krščenih v naši župniji. Le-ti morajo datum in kraj krsta dokazati s krstnim listom, družinsko knjižico ali drugim podobnim dokumentom!